S.L. CONSTRUCT​

0901 710 528

sloboda@slconstruct.sk

S.L. CONSTRUCT

Gabionové ploty

Gabionové ploty

Gabionové konštrukcie z kamennou výplňou poskytujú vysokú mieru pevnosti a trvanlivosti, čo z nich robí ideálnu voľbu pre ploty a aj oporné múry . Okrem ich robustnosti a estetickej hodnoty majú dlhodobú životnosť.


Gabionový  plot poskytuje vysokú mieru dizajnérskej úrovne a taktiež súkromia. Jedná sa o materiál, ktorý sa vie skombinovať s rôznymi prvkami architektúry. Hodí sa ako vonkajší plot do rodinných domov, objektov a taktiež dizajnových záhrad. Veľkou výhodou je dlhá životnosť a vysoká pevnosť.
Farebnosť plota vieme vytvárať štrkovou výplňou. Gabionové ploty sú skladané zo zváraných panelov a oceľových stĺpikov s využitím obojstranných montážnych háčikov. Gabiony existujú v pozinkovanej verzii alebo antracitovej farbe. 

IMG_6367
IMG_6367

Postup prác

Pri postupe práce treba dbať na rovný podklad, ktorý je dôležitým faktorom pre stabilitu a rovnosť gabionového plotu. Pokiaľ nie je na podklad použitý betón ale iný minerálny materiál (štrk, štrko-piesok…) je nutná rovnosť a dobré zhutnenie. V spodnej časti gabionu je dôležité osadiť distančný držiak v pravidelných rozostupoch 250mm. Takto zamedzíme vydutiu bočných stien. Následne napĺňame gabion lomovým kameňom, keď gabion sčasti naplníme opäť osadíme distančné držiaky, proces opakujeme pokiaľ nie je gabionový kôš naplnený.

Celkovo je plot z gabionu čoraz obľúbenejšou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu pevnosti, estetiky a dlhodobej hodnoty. Ak plánujete vybudovať nový plot alebo nahradiť ten starý, gabionový plot môže byť skvelou voľbou

S.L. CONSTRUCT​

S.L. CONSTRUCT s.r.o.
IČO :48060518
841 06 Bratislavská 49 
Bratislava- Zahorska Bystrica 

Kontakt

Tel : 0901 710 528

S.L. CONSTRUCT, © 2023

Terms of use

Privacy Policy