S.L. CONSTRUCT​

0901 710 528

sloboda@slconstruct.sk

S.L. CONSTRUCT

Stupačky

Stupačky

Výmena stupačiek v bytových domoch predstavuje dôležitý krok pre optimalizáciu funkčnosti a efektivity vodovodného, plynového  a kanalizačného systému. Stupačky sú potrubia, ktoré slúžia na odvod a prívod vody, odvod kanalizácie a dodávky plynu do bytov.

Ich dobrý stav je kľúčový pre správne fungovanie celej budovy. Tieto rozvody sú z oceľových potrubí a ich životnosť sa pohybuje okolo 30 rokov. Dnes sú tieto potrubia za hranicou svojej životnosti a mnohých miestach vznikajú poškodenia, ako je netesnosť, ktorá zapríčiňuje vlhkosť a plesne. Vplyvom vlhkosti začnú oceľové potrubia plynu, kanalizácie a vody korodovať a tým vznikajú lokálne opravy, ktoré sú len dočasným riešením problému.

Stupačkové rozvody delíme na:

  • Ležaté rozvody
  • Zvislé rozvody
E8705FF2-B868-4692-B2A8-4E34A12D40BC
IMG_6261

Pri výmene stupačiek sa vymieňa:

Kanalizácia: Jedným z hlavných príčin výmeny kanalizácie je životnosť potrubia, ktorá spôsobuje netesnosť čo spôsobuje nepríjemný zápach. Druhá hlavná príčina je hlučnosť, ktorá sa prenáša cez stupačkovú šachtu po celom bytovom dome, tento problém sa rieši pomocou odhlučneného systému rúr kanalizácie od firmy REHAU, ktoré zaisťujú dobrý odtok a najnáročnejšie požiadavky na odhlučnenie.

Rozvody vody: Na rekonštrukciu pitnej vody sa používajú vysokokvalitné plasto-hlinikové rúrky. Tieto rúrky sú vytvorené z vnútorného plastového jadra, zvyčajne polyetylénu, ktoré sú obklopené vrstvou hliníka.

Výhody plasto-hliníkových rúrok zahŕňajú:

  • Odolnosť voči korózii: Plastové jadro chráni rúrku pred koróziou a umožňuje jej použitie v agresívnom prostredí.
  • Nízka hmotnosť: ľahkosť rúrky uľahčuje manipuláciu a inštaláciu.
  • Dlhá životnosť: Plasto-hliníkové rúrky majú dlhú životnosť vďaka odolnosti plastu voči opotrebovaniu a hliníka voči korózii.
  • Jednoduchá inštalácia: Rúrky je možné ľahko rezať, tvarovať a spojiť pomocou vhodných prípojných systémov.
  • Vysoká pevnosť: Hliníková vrstva zabezpečuje rúrkam vysokú mechanickú odolnosť a pevnosť.

     Plynový rozvod: Naším preferovaným materiálom pri výmene plynového rozvodu sú rúrky z medi, ktoré sa                 lisujú za studena. Výhodou je odolnosť voči korózií. Rúrky z medi majú vysokú tepelnú vodivosť, čo z nich robí ideálny materiál pre rozvod plynu. Rúry lisované za studena majú rýchlejšiu časovú inštaláciu a výrazne vyššiu bezpečnosť ako systém spájania rúrok zváraním.

 

Vzduchotechnika: slúži na odsávanie vzduchu a na riadenie teploty alebo vlhkosti v jednotlivých častiach bytov alebo priestorov. Ventilačné jednotky zaisťujú, že vzduch v miestnosti je čistý a zdravý na dýchanie. Vzduchotechnika v bytoch je dôležitá pre zabezpečenie zdravého a pohodlného vnútorného prostredia. Pomáha udržovať čistý vzduch, regulovať teplotu, vlhkosť a znižovať prach, alergény. Pravidelná kontrola vzduchotechnických systémov je dôležitá pre ich spoľahlivý a efektívny chod. Výmena vzduchotechniky zabraňuje prenikaniu výparov z jedného bytu do druhého a tým zabraňuje šíreniu možných nepríjemných zápachov. V bytových domoch používame pozinkované plechové rúry, ktoré izolujeme protipožiarnou ochranou.

Protipožiarna ochrana: je dôležitou súčasťou výmeny stupačkových systémov. Používame certifikované materiály ktoré sa vyznačujú vysokou mierou kvality a dlhou trvácnosťou. Je to kombinácia protipožiarnej dosky, rozpínacieho pásu a tmelov, ktoré sú natierané protipožiarnym náterom.

Azbest: Súčasťou prác je profesionálne odstránenie azbestových rúr. Každý byt sa dostatočne zabezpečí, aby sa prach demontovaných rúr nedostal do bytu.

IMG_6261

S.L. CONSTRUCT​

S.L. CONSTRUCT s.r.o.
IČO :48060518
841 06 Bratislavská 49 
Bratislava- Zahorska Bystrica 

Kontakt

Tel : 0901 710 528

S.L. CONSTRUCT, © 2023

Terms of use

Privacy Policy