S.L. CONSTRUCT​

0901 710 528

sloboda@slconstruct.sk

S.L. CONSTRUCT

Múry z pohľadového betónu 

Múry z pohľadového betónu 

Múry z pohľadového betónu,  Pri tomto type múru je potrebná kvalitná príprava a kvalitné vybratie vhodných debniacich prvkov. Nakoľko sa jedná o konštrukčný prvok, ktorý má najväčšiu históriu a  má najrozšírenejšie využitie rôznych typov a tvarov je nutná spolupráca s architektom a dodávateľom prác. Dôležitým prvkom tejto konštrukcie je výstuž a projekt statiky.

 Finálna podoba pohľadového betónu závisí od :
⦁ debniaceho systému
⦁ pridaného pigmentu 
⦁ typu oleja 
⦁ lakovania a náteru 
⦁ povrchovej úpravy

Povrch betónu by mal byť presne definovaný ešte pred samotnou realizáciou, na základe toho sa vyberá typ preglejky a spolupôsobenie oddebňovacieho oleja čo vytvára finálnu podobu povrchu. Vieme dosiahnuť kvality povrchov betónov v triede SB1 až SB4. 

Charakteristika múru z pohľadového  betónu: 
⦁ povrch je bez aplikácie krycích vrstiev 
⦁ najčastejšie sa realizuje pomocou metódy debnenia 
⦁ pórovitosť 1% majú najkvalitnejšie povrchy 
⦁ má surový vzhľad, ktorý netreba upravovať 
⦁ povrch je farebne jednoliaty 

IMG_1296
IMG_2471

Medzi výhody tohto typu materiálu je nadčasový dizajn, pokiaľ sa rozhodnete pre betón tak Vás nemusí trápiť zmena trendu. Vzhľad vždy bude vyzerať originálne a aktuálne. Rôzne tvary a farby(bez krycích vrstiev) povrchu sa dajú meniť pomocou metódy debnenia čerstvého betónu. Stálofarebnosť sa dá dodržiavať dlhodobo pokiaľ sa kladie dôraz na kvalitu povrchu, tento design sa dá dlhodobo udržiavať bez náročnej údržby. 

 
Netreba zabúdať ani na pevnosť múru z pohľadového betónu, ktorý je na rovnakej úrovni ako pevnosť štandardného betónu. 
Týka sa to hlavne pevnosti tlaku, ktorý je najväčší zo všetkých materiálov. Nízka nasiakavosť, vie si poradiť aj v miestach s vysokou vlhkosťou alebo horšími nepriaznivými podmienkami.
Tento typ plotu považujeme za najkvalitnejší a najodolnejší z dlhodobého hľadiska, na základe naších nadobudnutých skúseností.

 

S.L. CONSTRUCT​

S.L. CONSTRUCT s.r.o.
IČO :48060518
841 06 Bratislavská 49 
Bratislava- Zahorska Bystrica 

Kontakt

Tel : 0901 710 528

S.L. CONSTRUCT, © 2023

Terms of use

Privacy Policy