S.L. CONSTRUCT​

0901 710 528

sloboda@slconstruct.sk

S.L. CONSTRUCT

Stavba bazénov

Stavba bazénov

Naša ponuka zahŕňa kompletné riešenia od návrhu a plánovania až po realizáciu bazéna. Sústreďujeme sa na kvalitu a detaily, čo
zabezpečuje, že každý bazén okrem funkčnosti je vizuálne jedinečný.

Druhy bazénov

Betónový bazén: tento typ bazénu je obvykle vytvorený priamo na mieste pomocou betónu, čo umožňuje flexibilitu v tvare a veľkosti. Je veľmi odolný a umožňuje rôzne možnosti prispôsobenia. Je vhodný do exteriéru aj interiéru.  

Fóliový bazén: Tento bazén je vymurovaný pomocou debniacich tvárnic, ktoré sú potiahnuté fóliou. Tento typ bazénu je odolný voči UV žiareniu. Fólia použitá na obloženie je vodotesná a v rôznych farebných prevedeniach.

Keramický a laminátový bazén: tento typ bazénu má ľahký povrch, ktorý je odolný voči chemikáliám a plesniam. Tento materiál minimalizuje riziko prasklín a úniku vody. Sú pomerne ľahké, čo uľahčuje ich prepravu a inštaláciu.

Murovaný bazén: tieto bazény sa vyvárajú na mieste, medzi ich prednosti patrí vysoká pevnosť a dlhá životnosť. Tento typ bazéna vieme obložiť okrasným kameňom, keramickým obkladom alebo fóliou.

Nerezový bazén: vyniká moderným vzhľadom, jednoduchou údržbou a dlhou životnosťou. Bazén z nerezového materiálu je vhodný do exteriéru aj interiéru i do komerčných prevádzok.

AA15248D-B4BA-4A5A-AAE4-E916F0C1381A
F3550F96-6319-4FBF-81AA-5424A95CB946

Stavba zapusteného bazénu na mieru:

  1. Plánovanie miesta: Vybratie vhodného miesta umiestnenia bazéna ovplyvňuje aj typ podložia v danom mieste, výška spodnej vody, sprístupnenie pre potrebnú techniku.
  2. Získanie povolenia: pred podaním žiadosti je potrebné skontrolovať miestne stavebné predpisy na získanie stavebného povolenia na zhotovenie bazéna, ktorého získanie štandardne trvá okolo 6 týždňov, počas letných mesiacov môže získanie tohto povolenia trvať dlhšie.
  3. Výkopové práce: pri výkopových prácach je potrebné myslieť na hornú úroveň bazéna, ktorá by mala byť vyššia, minimálne 8cm od najvyššieho bodu okolitého terénu, aby sme eliminovali tečenie okolitej vody. Pokiaľ technológia bazénu nie je ukončená v samostatnej strojovni alebo v záhradnom domčeku, bude nutný aj výkop šachty k bazénu.
  4. Drenáž bazénu: v prípadoch keď je bazén umiestnený v podloží, s výskytom vysokej spodnej vody alebo drenáže plota, je vhodné vyhotoviť bazénovú drenáž, ktorá býva vyvedená do drenážnej jamy alebo dažďovej kanalizácie ak sa taký typ kanalizácie nachádza na pozemku a napojenie rúr bude mať vyhovujúci spád.
  5. Základová doska: väčšina bazénov má železo betónovú dosku, ktorá vytvára stabilitu celej bazénovej konštrukcie.
  6. Vnútorná konštrukcia: postavenie stien bazéna pomocou betónu alebo blokov s potrebným armovaním.
  7. Príprava povrchu a prestupov: príprava prestupov pre potrebné potrubia, vyhotovenie podkladu na nanesenie finálneho typu materiálu bazéna.
  8. Povrch bazéna: môže byť vyhotovený z obkladu, kameňa alebo fólie.
  9. Dokončovacie práce okolo bazéna: vytvorenie priestoru okolo bazéna, inštalácia schodíkov a dokončovacích prvkov.

 

Stavba bazénu je zložitý proces, ktorý vyžaduje odborné znalosti a skúsenosti v stavebnom odvetví. Ak nemáte potrebné skúsenosti je potrebné zvážiť oslovenie profesionálnych stavebníkov ako je firma S.L.CONSTRUCT s.r.o.

 

S.L. CONSTRUCT​

S.L. CONSTRUCT s.r.o.
IČO :48060518
841 06 Bratislavská 49 
Bratislava- Zahorska Bystrica 

Kontakt

Tel : 0901 710 528

S.L. CONSTRUCT, © 2023

Terms of use

Privacy Policy